ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5031412
*
nr 503 1412
Spegel
höjd: 140 (skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:44:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 18:39:59
1
500 kr
10/1 22:00:17
2
400 kr
13/1 01:44:05
3
1.000 kr
13/1 12:40:55
4
800 kr
13/1 12:41:20
4
1.000 kr
13/1 12:41:42
4
1.500 kr
13/1 20:24:47
3
1.200 kr
14/1 09:11:31
5
1.500 kr
14/1 09:44:26
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 503 1412
Spegel
höjd: 140 (skador)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 18:39:59 | 1 | 500 kr |
10/1 22:00:17 | 2 | 400 kr |
13/1 01:44:05 | 3 | 1.000 kr |
13/1 12:40:55 | 4 | 800 kr |
13/1 12:41:20 | 4 | 1.000 kr |
13/1 12:41:42 | 4 | 1.500 kr |
13/1 20:24:47 | 3 | 1.200 kr |
14/1 09:11:31 | 5 | 1.500 kr |
14/1 09:44:26 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53